Napisane przez: art | 2009.03.19

Pojęcie integracji

Pojęcie integracji w informatyce odnosi się do organizacji systemów i polega na ich zespoleniu tych w taki sposób, aby mogły one korzystać nawzajem ze swoich zasobów, takich jak bp. pliki lub urządzenia. Integracja systemów wymaga odpowiedniego rozdziału zadań pomiędzy współpracujące ze sobą podsystemy tak, aby współdziałały one realizując określone zadania.

Integracja w zarządzaniu jest jedną z metod rozwiązywania konfliktów, polegającą na zjednoczeniu skonfliktowanych osób w rozwiązywaniu wspólnego problemu. Wstępem do rozwiązania konfliktu w ten sposób jest ujawnienie swych właściwych pragnień.

Integracja w ekonomii to proces scalania gospodarek narodowych poszczególnych krajów i tworzenia jednego organizmu gospodarczego. Powstaje ona na skutek usuwania ograniczeń w przepływie towarów, czynników produkcji oraz tworzenia podobnych warunków konkurencji. Integracja ekonomiczna jest procesem polegającym na stopniowym rozszerzaniu działania jednolitego mechanizmu rynkowego na obszarze ugrupowania integracyjnego. Źródło: wikipedia.org.

Integracja pracowników w firmie, podobnie jak integracja w informatyce, ma na celu takie zespolenie pracowników, aby mogli oni jak najefektywniej wykorzystywać swoje umiejętności wykonując powierzone im zadania. Integracja, poprzez lepsze poznanie swoich celów i potrzeb pomaga również rozwiązywać konflikty do których dochodzi pomiędzy członkami zespołu. Poprawia również komunikację między pracownikami realizującymi wspólne cele oraz pozwala im poczuć się częścią jednej społeczności. Jedną z metod integracji pracowników w firmie jest team building.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: