Napisane przez: art | 2009.03.25

Imprezy targowe w Poznaniu w 2009

Spośród imprez firmowych, obok imprez integracyjnych niemałą popularnością cieszą się imprezy targowe.

Wśród wydarzeń targowych organizowanych w tym roku w Poznaniu, szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników designu, podczas targów Meble organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Organizowana w czerwcu Arena DESIGN to nowe wydarzenie dedykowane tematyce współczesnej architektury, projektowania i wzornictwa. Na Arenie DESIGN zobaczymy między innymi: wystawy uczelni artystycznych i technicznych, przykłady wzornictwa produktowego, spotkania z wybitnymi projektantami, panele dyskusyjne, koncerty i prezentacje multimedialne, a także szereg konkursów.

Po raz kolejny, Poznań będzie celem podróży dla wszystkich zainteresowanych nowościami z branży optycznej. Uczestnicy Poznańskiego Salonu Optycznego organizowanego w marcu na terenie MTP będą mieli okazję zapoznać się z nowościami i trendami w dziedzinie instrumentów optycznych, opraw, soczewek i wyposażenia zakładów optycznych. Do tej pory odbyło się już 6 edycji Poznańskiego Salonu Optycznego, podczas których swoje produkty łącznie zaprezentowało około 100 wystawców. Wstęp dla osób z branży optycznej jest bezpłatny.

drema W centrum nowych technologii i trendów znajdą się wszyscy, którzy odwiedzą MTP na przełomie marca i kwietnia 2009 roku. Odbywające się w tych dniach w Poznaniu targi Drema i Furnica są bezcennym źródłem informacji dla osób związanych z branżą drzewną i produkcji mebli. Na przestrzeni targowej 35000 m2, 800 wystawców i firm z 21 krajów zaprezentuje swoje aktualne propozycje (wśród nich ponad 150 nowości i premier światowych). Wizyta w Poznaniu to także dobry moment na wymianę doświadczeń i fachowe rozmowy w międzynarodowym towarzystwie. Być może nowe technologie obróbki drewna i wzornicze hity w świecie komponentów okażą się lekiem na trudny okres w gospodarce…

bakepolCoraz większe są Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego Bakepol. Powierzchnia ich będzie w tym roku o 60% większa od poprzedniej, a swoje rozwiązania prezentować będzie około 130 firm z kraju i zagranicy. Po dobrym przyjęciu przez wystawców i zwiedzających pierwszej edycji targów Bakepol, Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują to wydarzenie w Kielcach w kwietniu 2009 roku. Bakepol 2009 dobitnie pokazuje, że branża cukiernicza i piekarska rozwija się w naszym kraju niezwykle dynamicznie.

Pod koniec roku 2009 dziesiątki tysięcy młodych ludzi z całego świata spotkają się na 32 Europejskich Spotkaniach Młodych w Poznaniu. Jednym z miejsc spotkań będą hale i place na terenie MTP.

Więcej informacji na www.mtp.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: