Napisane przez: art | 2009.04.01

Po co organizuje się imprezy integracyjne?

Jednymi z najbardziej popularnych imprez firmowych są imprezy integracyjne. Organizację tego typu imprezy powierza się zazwyczaj firmom, które przygotowują jej program zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Imprezy integracyjne często są uzupełnieniem strategii motywacji pracowników w przedsiębiorstwie, czasem łączone są z wyjazdami, konferencjami i szkoleniami dzięki czemu służą również podnoszeniu kwalifikacji pracowników.

Mają one na celu wzmacnianie relacji interpersonalnych w zespole, umożliwia poznanie się od innej strony ludzi na co dzień pracujących razem. Dobrze przygotowana impreza integracyjna czy teambuildingowa poprawia komunikację w grupie, daje możliwość wyłonić spośród członków zespołu przywódców i „pracowite mrówki„. Wyjazdy integracyjne są elementem systemu nagradzania w firmie i zwykle są wyróżnieniem za zrealizowany w przedsiębiorstwie cel, na przykład zwiększenie sprzedaży w danym roku czy miesiącu, zakończenie ważnego projektu, itp. Zagraniczny wyjazd firmowy organizuje się czasem nie tylko dla pracowników danej firmy, ale także dla klientów czy partnerów biznesowych.

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna służy również budowaniu pozytywnego wizerunku wewnątrz firmy – wśród zatrudnionych w niej ludzi oraz w środowisku zewnętrznym – wśród klientów i firm współpracujących.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: