Napisane przez: art | 2009.04.30

Rodzaje imprez firmowych

Wśród imprez firmowych wymienić możemy podstawowe grupy imprez, różniące się np. celem jaki się przed nimi stawia. Do grup tych należą, m.in:

  • imprezy integracyjne (np. imprezy team buildingowe),
  • imprezy motywacyjne (np. wyjazdy incentive),
  • wydarzenia firmowe (np. pikniki firmowe),
  • Targi, konferencje, seminaria, szkolenia.

Czasami poszczególne imprezy łączy się, i tak np. podczas wyjazdu motywacyjnego np. do Chin podczas którego uczestnicy zwiedzają zabytki Państwa Środka, biorą również udział w konferencji branżowej organizowanej akurat np. w Pekinie. Podczas takiej konferencji pracownicy firmy nawiązują kontakty z kontrahentami, starają się pozyskać klientów na nowym dla firmy obszarze. Z okazji wydarzenia firmowego, jakim jest np. kolejny rok działalności firmy (np. dziesięciolecie działalności), pracodawca może zorganizować piknik firmowy połączony z koncertem znanego w kraju lub nawet świecie zespołu muzycznego. Podczas takiej imprezy zorganizować można konkursy i loterie, a zwycięzców wysłać na atrakcyjny wyjazd integracyjny. Promocję firmy połączyć można z organizację różnego rodzaju happeningów, np. zorganizować można firmowy zespół balonowy i balonem z reklamą firmy umieszczoną na jego powłoce objeżdżać można np. najważniejsze w kraju wydarzenia sportowe.

Różnorodność imprez firmowych daje organizatorom duże pole manewru. W zasadzie ciężko zorganizować dwie identyczne imprezy…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: