Napisane przez: art | 2009.11.05

Pomysły na imprezy integracyjne

Jednym z podstawowych czynników decydujących o powodzeniu imprezy integracyjnej jest dobry, oryginalny pomysł na imprezę. Impreza powinna zostać zorganizowana w taki sposób, aby przede wszystkim pozostała w pamięci uczestników. Można to osiągnąć organizując ją w ciekawym miejscu, zapraszając znane osoby, organizując niebanalne zabawy integrujące zespół.

Przykładem może być np. impreza zorganizowana w starej kopalni lub sztolni, np. kopalni złota (a mamy takie w Polsce). Imprezy integracyjne mogą zostać zorganizowane w konwencji militarnej, jeśli wykorzystywane są np. poniemieckie bunkry czy sztolnie lub np. poszukiwaczy złota czy innego drogocennego kruszca dla imprez w kopalniach. Imprezę w konwencji rycerskiej można zorganizować w zamkach czy pałacach, których w Polsce czy okolicznych krajach (np. Czechy, Niemcy) nie brakuje. W miejscowościach nadmorskich istnieje możliwość organizacji imprezy w klimacie pirackim, ze statkiem pirackim do dyspozycji włącznie.

W zależności od budżetu imprezę można zorganizować w Polsce lub w dalszych lokalizacjach. Możliwości jeśli chodzi o atrakcje też są oczywiście większe przy większym budżecie. Jeśli chodzi o organizację takiej imprezy, najlepiej powierzyć ją firmie działające w branży MICE i specjalizującej się w przygotowywaniu wydarzeń team-buildingowych i integracyjnych.

Reklamy

Responses

  1. Byłem kiedyś na takim wyjeździe integracyjnym na mazurach, ale to była straszna lipa… piliśmy od rana do wieczora, zero integracji, grupki zawiązane już wcześniej w pracy trzymały się razem. Co innego teraz, dalszy wyjazd, egzotyka ,zadbano o różne zabawy które integrowały ludzi, nie było czasu na nudy, Pracodawca ostatnio zaproponował wyjazd chyba na Teneryfę z Holiday Travel Center w ramach timesharingu i my nic nie płaciliśmy.

    • No właśnie. Im większy budżet na taką imprezę i im więcej czasu poświęcone jest na przygotowanie ewentualnych atrakcji, tym lepiej to wyjdzie. Wiadomo – wyjazd tropiki zawsze będzie dla nas bardziej atrakcyjny…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: