Napisane przez: art | 2016.03.10

Wakacje w Turcji

Mimo że sytuacja polityczna w Turcji nie zachęca do podróży do tego kraju, ciągle kraj ten jest lubiany przez polskich turystów. Sprzyja temu dość bliska odległość od naszego kraju oraz duży wybór połączeń lotniczych w zasadzie z wszystkich dużych miast na obszarze Polski. Wiele biur obsługujących turystów oferuje wakacje zarówno stacjonarne jak i objazdowe po Turcji, zapewniając duży wybór atrakcji czy standardu miejsc hotelowych.

Stosunkowo prosto jest też zaplanować wyjazd do tego kraju na własną rękę. W sklepach zakupić można sporo pozycji książkowych, przewodników czy innej literatury podróżniczej związanej z Turcją, co znacznie ułatwia zorganizowanie dowolnej podróży do tego kraju. Informacje na temat Turcji z łatwością wyszukać można też w internecie, na różnego rodzaju stronach o tematyce turystycznej.

Wakacje

Wakacje – Turcja

Tym co przyciąga jak magnes turystów do Turcji jest przede wszystkim lokalizacja tego państwa w klimacie śródziemnomorskim dającym gwarancję wysokich temperatur w czasie wakacji. Przyciąga też duża liczba kurortów i doskonała infrastruktura obejmująca nie tylko hotele, ale też punkty gastronomiczne i oferta dodatkowych atrakcji oferowanych przez lokalne biura. Nawet wybierając się na wyjazd stacjonarny, możemy mieć pewność, że w Turcji nuda nam nie grozi. W zasadzie w dowolnym kurorcie mamy do wyboru wiele jednodniowych tak zwanych wycieczek fakultatywnych pozwalających poznań nie tylko wspaniałe zabytki, ale też bogatą kulturę tego kraju. Interesującym pomysłem są również rozmaite wycieczki statkiem (boat trips), jeep safari po okolicznych górach, czy też możliwość spływu górską rzeką. Zobaczyć możemy również tarasy w Pamukkale. Dzieci chętnie wybiorą się do różnego rodzaju parków wodnych mieszczących się często niedaleko miejscowości wypoczynkowych.

Będąc w Turcji jest też możliwość zobaczenia wielu cennych zabytków, wśród których wymienić można: Bergamę, starożytne ruiny w Milecie, Didymie, Side (i wiele innych), średniowieczne twierdze, późniejsze świątynie i Top Kapi w Istambule. Na niewielkich bazarach zaopatrzyć się można w słodkości (turecka chałwa uważana jest za jedną z najlepszych), odzież skórzaną, czy też posmakować herbaty. Tutejsi handlarze, nie różnią się od swoich kolegów z na przykład Maroko. Cechują się dużą pomysłowością i nachalnością, jeżeli chodzi o sprzedaż swoich produktów. Zazwyczaj opłaca się próbować negocjować wyjściową cenę za którą chcą sprzedać swoje produkty. W miejscowościach turystycznych (ale również poza nimi) praktycznie każdy rozmawia tutaj po angielsku, co w dużym stopniu ułatwia poruszanie się po tym kraju.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: