Słownik

Słownik imprez integracyjnych:

  • Integracja w firmie to budowanie wzajemnych relacji i relaks w towarzystwie tych, z którymi na co dzień poświęcamy się swoim obowiązkom zawodowym. Więcej o integracji, w artykule „Pojęcie integracji„.
  • Wyjazdy incentive to wyjazdy będące częścią systemu motywacyjnego w firmie, najczęściej połączone z atrakcjami takimi jak np.: spływy pontonami, przeprawy jeepami przez niedostępne tereny, nurkowanie, wspinaczka, czy zwiedzanie zapomnianych przez cywilizację rejonów świata. Więcej o wyjazdach incentive, w artykule “Wyjazdy motywacyjne“.
  • Motywacja to wywołany potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych określający podłoże zachowań i ich zmian, to stan gotowości istoty rozumnej do podjęcia określonego działania.
  • Team building (budowanie zespołu) to techniki ukierunkowane na wzmacnianie relacji w zespole, zadania wymagające współdziałania wszystkich członków zespołu, uczące odpowiedzialności i wzajemnej komunikacji przy realizacji wspólnego celu. Zabawy team buildingowe bardzo często są elementem imprez integracyjnych.
  • Turystyka biznesowa to podróżowanie w celach służbowych. Najczęściej ma ona formę indywidualnych wyjazdów służbowych, turystyki targowej i konferencyjnej oraz incentive.
  • Turystyka przyjazdowa (incoming travel) to kompleksowa obsługa gości zagranicznych w kraju (w Polsce). Oferta firm zajmujących się turystyką przyjazdową w Polsce zazwyczaj wyszukiwana jest za pomocą hasła incoming Poland.
Reklamy
%d blogerów lubi to: